В Україні запустили онлайн-проєкт «Олександр Довженко: цифрова колекція» до 130 річниці від дня народження письменника і кінорежисера. Про це повідомили на сайті Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ).
10 вересня 2024 року відзначається 130-та річниця від дня народження письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника Олександра Петровича Довженка. Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України запрошує Вас ознайомитися з новим онлайн-проєктом та пізнати нові грані особистості митця. «Я був задуманий на більше…» – саме ця фраза зі щоденникових нотаток Олександра Довженка стала лейтмотивом проєкту, який презентує документи з архівних фондів ЦДАМЛМ України та висвітлює різні віхи життя та творчості майстра, представляє його як художника, кінорежисера, сценариста та письменника, педагога, чий внесок у розвиток світового кінематографу важко переоцінити. У межах тематичних рубрик цифрової колекції – творчі і зображальні архівні документи з особового фонду Олександра Довженка (фонд № 690), низка статей і світлин з фондів культурологів, кінознавців, журналістів, кіномитців – тих, хто оточував майстра, співпрацював з ним, досліджував його надбання. Це, зокрема, фонди: історика та літературознавця Федора Редька (Ф. № 2); актора Юрія Тимошенка (Ф. № 235); літературознавця та критика Олега Бабишкіна (Ф. № 835); письменника Олександра Підсухи (Ф. № 957); кінорежисера Олексія Швачка (Ф. № 1176); культуролога, кінокритика та видавця Романа Корогодського (Ф. № 1297); журналіста Миколи Куценка (Ф. №1386); кінорежисера та сценариста Володимира Денисенка (Ф. № 1419) та багатьох інших.
Реалізація виставкового проєкту в форматі цифрової колекції дає змогу переглянути та дослідити значну кількість архівних джерел необмежено в часі та просторі. Принагідно нагадуємо про «етикет спілкування» з розміщеними в межах проєкту архівними першоджерелами, які розміщено з ознайомлювальною метою і при використанні інформації з них посилання на автора та місце зберігання є обов’язковими.
Цифрова колекція Олександра Довженка покликана розкрити віхи життя митця, висвітлити багатогранність його таланту, творчого пошуку, вшанувати пам’ять про нього та ознайомити широкий загал із його спадком.
Запрошуємо ознайомитися з новим онлайн-проєктом на сайті ЦДАМЛМ України.
Реклама
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал