Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 332 населених пунктів у межах декомунізації й дерусифікації в Україні. За проєкт постанови №12043 19 вересня проголосував 281 депутат.
Як ідеться в пояснювальній записці, перейменувати належить чотири райони, 10 міст, 56 селищ і 262 села у 22 областях України, які названо на честь російських або радянських свят, культурних, політичних чи військових діячів, географічних об’єктів у РФ або подій, котрі пов’язані “з реалізацією російської імперської політики”.
Нардеп від партії “Голос” Ярослав Юрчишин у Telegram назвав деякі нововведення:
- Новомосковськ (Дніпропетровська область) – Самар;
- Першотравенськ (Дніпропетровська область) – Шахтарське;
- Первомайськ (Луганська область) – Сокологірськ;
- Молодогвардійськ (Луганська область) – Отаманівка;
- Сєвєродонецьк (Луганська область) – Сіверськодонецьк;
- Червоноград (Львівська область) – Шептицький;
- Дружба (Сумська область) – Хутір-Михайлівський;
- Красноград (Харківська область) – Берестин;
- Первомайський (Харківська область) – Златопіль;
- Ватутіне (Черкаська область) – Багачеве.
Контекст
18 вересня Верховна Рада провалила голосування за проєкт постанови, який пропонував перейменувати сім районів, 15 міст, 56 селищ і 263 села.
Спікер парламенту Руслан Стефанчук заявляв, що проблеми виникли з перейменуванням п’яти міст: Южного Одеської області, Южноукраїнська і Первомайська Миколаївської області, а також Павлограда й Синельникового Дніпропетровської області. У попередній редакції проєкту постанови назви пропонували змінити так: Южне – Порт-Анненталь, Южноукраїнськ – Гард, Синельникове – Ріднопілля, Первомайськ – Сокологірськ, а Павлоград – Матвіїв.
Депутати домовилися, що перейменування кожного із цих міст розглядатимуть окремо, щоб розглянути інші можливі варіанти назв.