За ініціативи новопризначеного керівника літературного об’єднання «Наше коло», яке вже понад 30 років функціонує при Рівненській організації Національної спілки письменників України, письменниці, перекладачки, членкині НСПУ Валентини Люліч стартував лекторій-практикум «Сила Слова». Віднині він діятиме на постійній основі на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Вже цими вихідними відбулося перше заняття на тему: «Метафори письменницької праці», яке провів письменник, літературознавець, доцент кафедри української літератури Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, член НСПУ та НСЖУ Віктор Крупка.
Спікер торкнувся таких категорій, як «муки творчості», «джерела натхнення», «рецепти натхнення», «творчий неспокій», «критика та критиканство», «штучний інтелект і творчість» тощо. В рамках лекторію проведена творча лабораторія, говорили про те, що допомагає, а що заважає письменнику писати, піднімалося питання, коли ж письменник може рахувати себе письменником та багато-багато інших. До обговорення активно залучалися усі присутні.
Серед слухачів – і автори-початківці, і вже відомі письменники, журналісти, просвітяни, в тому числі – поет, художник, лауреат премії імені Тараса Шевченка Анатолій Кичинський, який охоче ділився з присутніми власним досвідом та міркуваннями з питань, що піднімалися на лекції.
Реклама
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Такий лекторій-практикум стане корисним абсолютно всім, адже не лише дає платформу для молодих авторів, допомагаючи пізнати глибини та вершини літературної праці, а й для професійних авторів, адже дає можливість обмінюватися досвідом, що безперечно сприяє розвитку літератури, художнього слова як мистецького явища. В свою чергу, це допомагає підвищенню рівня культури і подальшому наповненню культурного простору якісним художнім продуктом.
Керівник літературного об’єднання «Наше коло» Валентина Люліч зазначає, що в рамках лекторію-практикуму «Сила Слова» заплановано запрошувати не лише іменитих літераторів для обміну досвідом, а й професійних критиків, спеціалістів у галузі авторського права, книжкового маркетингу, сценічного мистецтва тощо, які розкриють залаштунки інших сфер роботи письменника. Адже для того, аби письменника знали та читали, потрібно не лише написати книгу, а ще й видати її, продати, стати цікавим читачу і, звісно ж, більшість письменників прагне заробляти з письменницької праці.
Всі лекції будуть абсолютно безкоштовними для відвідувачів, а також транслюватимуться онлайн.
Хто має бажання стати лектором, може запропонувати власну тему, чи просто хоче тим чи іншим чином долучитися до такої ініціативи, можна звертатися безпосередньо до організатора лекторію-практикуму та керівника літоб’єднання «Наше коло» при РО НСПУ Валентини Люліч, контактний телефон: 0733268379.