Казеозний лімфаденіт ‒ контагіозне захворювання, яке найчастіше уражує овець і кіз, швидко поширюється по стаду, а без належних заходів боротьби призводить до загибелі тварин, забруднення збудником навколишнього середовища та подальшого інфікування нових тварин.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Казеозний лімфаденіт завдає значних економічних збитків, знижує масу тіла, надої і запліднюваність у сприйнятливих тварин, спричиняє їх вибракування. Захворюваність збільшується з віком і може досягати 60–70% у стаді.
Також описано випадки зараження людини.
Збудник хвороби ‒ бактерія Corynebacterium pseudotuberculosis. Виділяють два основних біотипи залежно від їхньої здатності перетворювати нітрати: нітрат-негативні, які інфікують переважно овець і кіз; і нітрат-позитивні, що інфікують коней. Комбінація цих біотипів спричиняє захворювання у великої рогатої худоби.
Найліпший спосіб запобігти казеозному лімфаденіту ‒ дбати про чистоту стада. За виявлення інфікованої тварини, її треба якнайшвидше вилучити зі стада, щоб не допустити розкриття абсцесів і поширення захворювання.
Як повідомлялося, Україна запобігає поширенню смертельного вірусу чуми дрібних жуйних тварин.