Талановиті діти та молодь з Кіровоградщини взяли участь у концептуальному літературно-мистецькому конкурсі, який відбувся в липні-серпні 2024 року в рамках Всеукраїнського культурного проєкту «Сильні духом IN-UA».
Про це сайту повідомили організатори.
Взяти участь у конкурсі могли діти, підлітки та молодь до 19 років. Розповісти мотиваційну історію про українців з інвалідністю та постраждалих від війни про свого героя вони могли в одній з чотирьох форм-номінацій: літературній, художній (у вигляді коміксу), креативній презентації або зняти відеоролик.
Діти з Кіровоградщини надіслали значну кількість робіт, розповідаючи про своїх героїв – ветеранів з інвалідністю, які змогли повернутися до активного життя та навіть відкрити для себе нові види діяльності чи творчості, а також про себе та свій шлях, якому на заваді не стали фізичні порушення.
За рішенням Журі конкурсу у номінації «Літературний твір» фіналісткою стала Наталія Романівська з міста Долинська. Вона подала на конкурс есе «Сильні духом», де власна історія долання труднощів розказує про силу і нездоланність, яка властива всім українцям.
Ще однією фіналісткою з Кіровоградщини стала Брайко Лідія, з села Червона Кам’янка, Олександрівського району. Свій літературний твір «Жовті листочки» – за незалежну Україну» вона присвятила Ользі Застебі, кропивничанці, яка вже більше 8 років бореться з невиліковною хворобою, та стверджує силу духу долати труднощі незважаючи ні на що.
Третьою фіналісткою стала Ігнатенко Евеліна з міста Кропивницький, з відеороботою «Орест – очі Азовсталі» про Дмитра Козацького з позивним “Орест” – автор кадрів українських, які облетіли весь світ. Його фото стали уособленням сили духу усіх захисників Маріуполя. Але і сам він, перебуваючи в полоні своєю силою духу щодня доводив, що українці – незламні.
Твори фіналістів будуть надруковані в першій в Україні мотиваційній книжці про українців та українок з інвалідністю та постраждалих від війни, написаній дітьми й молоддю Вона вийде одночасно в друкованому та електронному форматах, а також буде мати аудіо версію. Ця книжка, як і попереднє витання «Успіх усупереч» 2023 року, є інтерактивною: її можна читати, слухати твори в авторському виконанні, через qr-коди і клікабельні посилання відкривати, дивитись, а також завантажувати відео, аудіо та презентації учасників.
Також роботи будуть розміщені на платформі-блозі талановитих дітей, підлітків і молоді для презентації у галузі літератури й мистецтва https://uspikhusuperech.com.ua/
Ця платформа є першим вебмайданчиком, який акумулює творчість молоді України. На ній будь-хто охочий може створити власну сторінку та ділитися своєю творчістю.
Також серед учасників зі Львівщини були відзначені: Шовенко Олександр (місто Кропивницький, літературний твір), Майковець Артем (місто Кропивницький, літературний твір), Могирь Віталій (місто Кропивницький, літературний твір), Кокош Анна (с. Червона Кам’янка Олександрійського району, літературний твір), Хоменко Вероніка (м. Лисичанськ , Луганська область (рідне місто), с Войнівка, Олександрійський район, Кіровоградська область – теперішнє місце проживання, літературний твір) та Акіньшина Дар’я (місто Олександрія, літературний твір), Блик Михайло (місто Олександрія, літературний твір), Деркач Анатолій (Олександрійський район, с.Зибкове, літературний твір), Катеринчук Іван (Кропивницький р-он, с.Аджамка, літературний твір). Всі вони отримають іменні дипломи від організаторів.
Проєкт «СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA» об’єднав в одному культурному просторі єдиною творчою мотиваційною діяльністю дітей та молодь з інвалідністю і всіх інших, які мають травматичний досвід війни в більшій або меншій мірі. Надав змогу висловитись та реалізуватись обом групам через творчість, усвідомити та знайти сили розповісти про власні проблеми, а також про позитивні історії їхнього подолання, бути почутими однолітками та дорослими. А ще – це спосіб виховання у юного покоління українців поваги до сили духу та талантів людей з інвалідністю і постраждалих від війни, емпатії та толерантності.
На фото: Ігнатенко Евеліна