Останнє оновлення: 27 серпня 2025
У Кіровоградській області розглядають можливість відкриття мисливського сезону для регулювання чисельності диких тварин.
Про це стало відомо на нараді з питань лісового та мисливського господарства, яку провела заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Наталія Ревенко, повідомили в ОВА.
Виконуючий обов’язки начальника ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Ігор П’яничук зазначив, що в області зростає кількість випадків сказу серед диких та свійських тварин. Лише від початку року зафіксовано 92 випадки, половина з яких – у лисиць.
“Хижаки все частіше заходять у населені пункти, на подвір’я людей, нападають на свійських тварин і становлять реальну загрозу здоров’ю мешканців”, – наголосив Ігор П’яничук.
У Кіровоградській області також зростає чисельність диких тварин. Так, за останні три роки популяція лисиць збільшилася на 68% (1200 особин), вовків – на понад 100, шакалів – на 81. Це створює ризик подальшого поширення інфекційних хвороб, зокрема сказу та африканської чуми свиней.
В ОВА розглядають можливість відкриття мисливського сезону 2025-2026 років. Регулювання чисельності диких тварин є необхідним кроком, щоб стримати розповсюдження небезпечних інфекцій і захистити населення, вважає Наталія Ревенко.
Читайте також: Епідемічна ситуація захворюваності людей на сказ у Кіровоградській області нестійка, – Надія Оперчук
На Кіровоградщині 19 тисяч квадратних кілометрів охоплять пероральною імунізацією диких м’ясоїдних тварин проти сказу
На Кіровоградщині цьогоріч зареєстровано 67 випадків захворювання тварин на сказ
Головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини: Єдиний метод профілактики сказу – вчасна вакцинація тварин









